Trustpilot
 
Ieškoti

Stalo žaidimai ir jų istorija.

Mūsų šeimoje didžiausias ir dažniausias svečias yra stalo žaidimas. Galima sakyti, kaip šeimos narys, kuris apjungia visą šeimą, susodina visus aplink stalą ir kuris išgyvena triumfo akimirkas bei praleimėjimo ašaras. Stalo žaidimas su mumis keliauja visur – prie jūros, į parką, pas draugus.

Visi, kas mus pažįsta, žino, jog visi susibūrimai dažniausiai neapsieina be stalo žaidimo, vieniems šis laisvalaikio praleidimas labiau priimtinas, kiti vis dar baidosi, tačiau galime drąsiai teigti, kad daug draugų esame “užkrėtę” šiuo smagiu hobiu ir ne pas vieną namų lentynos pildosi vis naujais žaidimais.

Vakar žaidžiant su šeima iškilo klausimas į kurį mes, stalo žaidimų fanatikai, negalėjome atsakyti – kokia gi stalo žaidimų istorija, kaip jie atsirado, kaip jie tobulėjo? Todėl pradėjome domėtis ir sužinojome gan įdomių faktų, kuriais norėtumėm su Jumis pasidalinti.

Nors Lietuvoje bei kitose Baltijos šalyse šis laisvalaikio praleidimo būdas yra pakankamai naujas ir tarsi neištirtas, bendrai visame pasaulyje, jis klesti. Kiekvienais metais yra išleidžiama apie 3500 stalo žaidimų ir šis skaičius auga 5.7 proc. kiekvienais metais.


Pirma dalis

Pirmieji stalo žaidimo kauliukai - 5000 Prieš Kristųstalo žaidimo kauliukai

Turkijoje surasti 49 kauliukai kurie buvo naudojami 5000 metų prieš Kristų. Šio stiliaus stalo žaidimai antradami archealogu ir šiuo metu dabartiniame Irake, Sirijoje, Palestinoje, Izraelyje.

Stalo žaidimas Senet - 3500 prieš Kristų

Senet stalo žaidimas

Senet žaidimą žaizdavo Senovės Egipto aukštuomenė. Jie tikėjo ir garbino savo dievus todėl manoma, kad tik geri šio žaidimo žaidėjai buvo saugomi dievų.

Lenta buvo sudaryta iš 30 kvadračiukų, 3 linijos po 10. Kiekvienas žaidėjas turėjo 7 savo žaidimo figurėles bei kauliukus.

Nors yra ir išleista nauja šio žaidimo replika, bet tikslios taisyklės nežinomos.Stalo žaidimas Mehen - 3000 prieš Kristų


Mehen gyvačių stalo žaidimas

Mehen - taip pat buvo Senovės Egiptiečių žaidimas. Egipte stalo žaidimai labai populiarėjo, bet juos žaizdavo tik aukštuomenė. Mehen tai pirmasis žaidimas kuris paplito ir dirbančiujų klasėje. Žaidimo taisyklės nežinamos.